Правильний догляд за вікнами ПВХ і дотримання правил їх експлуатації допоможе збільшити термін служби вікон і захистить вас від проблем і неприємностей.

Правила догляду за вікнами ПВХ

Після встановлення ПВХ вікон – дуже важливо не відкривати їх протягом 24 годин.

Для роботи ПВХ вікон бажано:

  • Не допускати ударів по профілю.
  • Не навішувати тяжкості на відкриті стулки.
  • Не прикладати зусилля та механічні дії до ПВХ вікон.
  • Закривати або регулювати вікно, балконні двері за негоди.
  • Фіксувати вікна ПВХ спеціальним пристосуванням.
  • Заборонено підкладати сторонні предмети у отвір.
  • Встановити обмежувач відкривання стулки вікон ПВХ.

Що зробити після встановлення вікон?

  • Після завершення монтажних робіт, остаточного затвердіння піни, потрібно очистити фурнітуру та ущільнювач від залишків бруду та пилу.
  • У жодному випадку для видалення сміття не використовуйте гострі предмети.
  • Раму та ущільнювач рекомендовано обробити спеціальним засобом та протерти м’якою тканиною. Якщо у квартирі продовжуються ремонтно-будівельні роботи дуже важливо забезпечити якісний захист ПВХ профілю та фурнітурі від можливих пошкоджень та забруднень.
  • Після завершення оздоблювальних робіт (внутрішніх та зовнішніх укосів) рекомендується провести остаточне регулювання ПВХ вікон (дверних блоків) для відповідної роботи.
  • Протягом двох тижнів після встановлення потрібно прибрати захисну плівку з вікна та підвіконня. Клеюча речовина під впливом погодних умов (ультрафіолетових променів) зашкодить поверхню вікна та підвіконня.

Правила користування віконною фурнітурою

Правильне використання потребує не тільки профіль, але і фурнітура вікон. Під час експлуатації важливо підтримувати відповідну та головну частину вікон ПВХ – поворотно – відкидну фурнітуру.

Здійснюючи будь-які дії за участю віконної ручки, переконайтеся, що стулка повністю закрита, при цьому не варто докладати багато зусиль – ручка і так легко піддається.

Якщо ж трапилося, то чого ви не очікували, наприклад, верхня петля випадково вийшла із зачеплення, пам’ятайте перше правило – не панікувати! Досить просто притиснути той самий верхній кут до рами і поверніть ручку за звичайною схемою – в положення «стулка відкрита». Проблема вирішена.

Для того щоб зберегти експлуатаційні якості вікна ПВХ і забезпечити безпечне положення поворотно – відкидної фурнітури необхідно використовувати блокування повороту ручки. Так само чимало важливо регулювати фурнітуру на положення «зима» – стулки щільно притискаються до рами, «літо» – притискання стулки (або спеціального ролика) трохи опущене.

Правила догляду за металопластиковим вікном

Догляд за ПВХ профілем

Хімічний склад ПВХ вікон спочатку не стійкий до впливів кислотних розчинів, а це означає, що при миття вікон важливо використовувати правильні засоби. При звичайному, незначному побутовому забрудненні використовуйте миючі засоби, які призначені для пластикових вікон або теплу воду з милом, попередньо прибравши забруднення з поверхні. Тканина з мікрофібри або губка легко очистять поверхню від пилу, бруду, опадів. Категорично забороняється мити ПВХ вікна бензином, ацетоном, розчинниками та абразивними засобами для чищення.

Догляд за фурнітурою ПВХ вікна

Для того щоб фурнітура ПВХ вікна не вийшла з ладу раніше часу, тільки очищати від пилу та бруду – цього мало. Необхідно не менше двох разів на рік проводити планове обслуговування і змащувати всі рухомі частини спеціальним мастилом на основі мінеральних масел, антикорозійних речовин, антиокислювачів, якщо таких немає, то підійде технічний вазелін або машинне масло, що не містить кислот і смол, які здатні пошкодити антикорозійне покриття фурнітури вікна ПВХ. Наносити мастило повинно по всьому периметру фурнітури і потрапити у всі внутрішні пази, за допомогою маслянки або пензлика.

Догляд за ущільнювачами на вікнах ПВХ

Щоб ПВХ вікно було герметичним, тепло і шумоізоляційним необхідно доглядати за ущільнювачем. Для того, щоб він не розтріскався і не втратив свою еластичність, необхідно навесні та восени очищати його від забруднень. Протираючи ущільнювач серветкою з мильною водою, краще використовувати спеціальні засоби, у складі яких силікон, який створює захисний шар і відштовхує воду.

Очищення дренажних отворів ПВХ вікна

Достатньо відкрити стулку і ми побачимо на зовнішній частині рами розташовані водовідвідні канали (дренажні отвори). Вони призначені для виведення вологи назовні. Їх також необхідно очищати від забруднень. Скільки разів на рік їх потрібно очищати? Все залежить від джерел бруду та пилу, біля яких ви проживаєте. Якщо дренажні отвори забиті, волога залишається всередині рами, тим самим буде викликано запотівання вікон.

ПВХ вікна без конденсату

Вологість повітря, а як наслідок і конденсат, мабуть, одна з найпоширеніших проблем, із якими стикаються практично всі власники вікон ПВХ. Причина проста – закриті вікна повністю герметичні, саме тому вся волога залишається в приміщенні, а осідаючи на холодному вікні, просто перетворюється на конденсат. Позбутися цієї неприємності набагато простіше, ніж може здатися – досить регулярно провітрювати приміщення.

Температура в житловому приміщенні повинна змінюватись в рамках 20-220С, а волога не повинна перевищувати 30-45%. Ці умови є оптимальними для комфортного проживання, а ризик запотівання вікон мінімальний.

Для того щоб на ПВХ вікнах не було конденсату:

  • Підвіконня не повинно бути широким та перекривати проходження теплого повітря від радіатора опалення до скла.
  • Між підвіконням та шторою має бути відстань для забезпечення вільної циркуляції повітря
  • Не встановлюйте декоративні екрани на радіатори опалення, вони запобігають тепловим потокам.