З приходом холодів ви зіткнулися з тим, що ваше вікно ПВХ «плаче», утворюючи на підвіконні калюжі? Конденсат на вікнах – це виглядає не лише неакуратно, а й свідчить про проблему, яку потрібно вирішувати негайно.

Що означає утворення конденсату на металопластикових вікнах

Адже запотіле вікно, це не вся проблема, висока вологість у кімнаті призведе до утворення грибка на вікнах, укосах та стінах вашої квартири. Давайте розберемося, ваше вікно пітніє з боку приміщення, усередині склопакета чи з боку вулиці. Отже, якщо у вікні конденсат із боку приміщення – це погано, і це досить поширена проблема. Дуже часто конденсат з’являється на вікнах, де тільки одна камера.

Вирішивши заощадити на склопакеті, який коштує набагато дешевше, Ви лише додали собі проблем. Тому на склопакеті заощаджувати не варто.

Чому конденсат на вікнах

  • Вологість повітря, а як наслідок і конденсат, мабуть, одна з найпоширеніших проблем. При герметично закритих вікнах вся волога залишається в приміщенні, а осідаючи на холодному вікні, просто перетворюється на конденсат. Позбутися цієї неприємності набагато простіше, ніж може здатися – досить регулярно провітрювати приміщення або встановити вентиляційний клапан.
  • Відсутність обдування склопакета теплом. Широкі підвіконня перешкоджають потокам теплого повітря від радіаторів, скла не обігріваються. Також не рекомендується встановлювати декоративні екрани, щоб не перекривати теплові потоки.
  • Неякісний чи неправильний монтаж. Якщо вікно було встановлено негерметично, будьте впевнені, – холод, що потрапляє в квартиру крізь щілини між віконним прорізом і самим вікном, обов’язково перетвориться на вологу, з якою так нещадно бореться багато власників вікон ПВХ. Те саме стосується і неправильного монтажу підвіконня, яке, як і вікно, обов’язково має бути встановлене герметично і за нормативами.
  • Не налаштовано вікно на зимовий режим роботи.
  • Не виконано роботи з монтажу утеплення внутрішніх та зовнішніх укосів.
  • Неякісна фурнітура, ущільнювач, що розтріскався, так само призводять до проблеми із запітнілими вікнами

Як позбутися конденсату

Для того щоб запобігти цій проблемі необхідно дотримуватися деяких рекомендацій:

  • знизити вологість у кімнаті;
  • замінити однокамерний склопакет, двокамерним з енергозберігаючим склом.

Якщо ви побачили конденсат усередині склопакета – це дуже погано. Зустрічається такий вид запотівання вкрай рідко, і це може означати лише одне – він не герметичний. Скло утворюють так звані камери, заповнені сухим повітрям або інертним газом. Осушене повітря і молекулярне сито, що міститься в дистанційній рамці склопакета, виключають можливість запотівання всередині склопакета.

Якщо пошкодити герметичність хоча б однієї з камер, то до середини склопакета потрапить вологе повітря. При низькій температурі волога почне з’являтися на поверхні скла (запітніти). Причиною цього може стати будь-яке пошкодження склопакета, брак при виготовленні чи неякісний монтаж. Чому не варто затягувати із заміною склопакета? Якщо постаратися відповісти на це питання з технічного погляду, то вся волога, яка збирається всередині нього, вона нікуди не подіється, а вбирається силікагелем, який є абсорбентом.

Розташований він між склом усередині дистанційної рамки. При настанні перших серйозних холодів волога замерзає і, відповідно, розширюється. Як наслідок – склопакет просто лопається. Вихід один – негайно замінити негерметичний склопакет новим енергозберігаючим.

Якщо ви виявили конденсат на склопакеті з боку вулиці – це ознака хорошої теплоізоляційної здатності склопакета. Найчастіше помітити конденсат на вікнах можна вранці. Пояснити таке явище досить просто – перепад температури. Волога, що осідає на холодній поверхні склопакета, який ще не встиг нагрітися, відразу конденсується. Втім, зникає ця проблема так само швидко – достатньо повітрі трохи прогрітися.

Не варто засмучуватися і переживати це тимчасовий дискомфорт, який зникне сам собою, варто лише трохи почекати або встановити спеціальне скло з гідрофільною поверхнею. Це допоможе не спотворювати зображення, поки на склі конденсат.