Останнім часом жалюзі стали невід’ємним атрибутом кожного сучасного інтер’єру. Жалюзі відрізняються хорошими функціональними характеристиками, якістю та тривалим терміном служби. І якщо мова заходить про те, щоб захистити вікна від сонячних променів або поглядів перехожих, то на думку відразу спадає «купити жалюзі».

Назва «жалюзі» походить від французького jalousie – «ревнощі», а етимологія слова сягає корінням до східних традицій. Вважалося, що ревниві чоловіки східної крові, ховали за жалюзі своїх коханих. Це був оптимальний варіант, приховати обличчя та силует, але водночас забезпечити доступ світла.

У зв’язку з розвитком технологій та креативності мислення виробників виготовлення жалюзі вийшло на новий, високий рівень. Крім того, що жалюзі стали більш якісними та простими у використанні та обслуговуванні, вони поділилися на кілька основних видів: горизонтальні, вертикальні та рулонні тканинні жалюзі на вікна.

Жалюзі горизонтальні зустрічаються в дизайні інтер’єрів найчастіше. Зазвичай, вони металеві. Спосіб кріплення таких жалюзі досить простий: на віконну раму або стіну. Забезпечуючи доступ світла, горизонтальні жалюзі ідеально приховують те, що знаходиться за вікном. Жалюзі оснащені механізмом регулювання висоти підйому ламелей, їх можна опускати піднімати на будь-яку відстань по відношенню до вікна. Доступні різні варіанти кольорів. Завдяки регулюванню кута підйому ламелей, можна лише одним рухом руки встановлювати кількість світла у приміщення. Так, у кімнаті можна зробити напівтемрява або висвітлити її повністю.

Жалюзі вертикальні. Крім своєї відмінності від горизонтальних по конструкції, вертикальні жалюзі мають більший обсяг ламелей. Як правило, такі жалюзі встановлюються із розташуванням від стелі до підлоги. Однак все залежить тільки від Вашої фантазії. Сміливо можна вішати вертикальні жалюзі і на висоту тільки вікна. Перевагою вертикальних жалюзі є те, що, крім різноманітної колірної гами, на них можна наносити і малюнки різної складності. Саме завдяки можливості нанесення малюнків, здавалося, такий звичайний атрибут інтер’єру, як жалюзі, набуває особливого, індивідуального вигляду. До того ж, варіюючи між вибором кольору та малюнка, Ви маєте можливість вписати жалюзі практично в будь-який інтер’єр, незалежно від стилю та кольорової гами кімнати.

ТМ SUNNY .Рулонні тканинні жалюзі або, як їх називають рулонні штори, служать для того, щоб повністю закрити приміщення від «непотрібних очей» або сонячного світла. Конструкція рулонних штор така: тканинна тканина накручується на спеціальний вал, сам же вал може бути прихований під пластмасовим або металевим коробом. На рулонні жалюзі можна підібрати не тільки будь-яке забарвлення або малюнок, а ще й вибрати структури матеріалу. Так, наприклад, деякі рулонні штори, повністю закриваючи приміщення від поглядів, все ж таки можуть пропускати частину сонячного світла.

Отже, ми розглянули три основні види жалюзі. Ціна на кожні жалюзі різна і може змінюватися в залежності від того, які саме жалюзі Ви виберете, їх розмір, колір, конструкція, матеріал з якого виготовлені жалюзі.

Перш ніж купити жалюзі, підкреслимо їх основні переваги:

  • Різноманітність вибору, починаючи від виду та розмірів та закінчуючи колірними рішеннями.
  • Зручність в обслуговуванні та простота в експлуатації.
  • Можливість регулювати кількість світла у приміщенні.
  • Прикрасять будь-який інтер’єр, а кімнату візуально зроблять більше.
  • Доступна ціна. Багато жалюзі за ціною нижче за штори, аналогічних розмірів.
  • Ідеальний функціонал та довговічність.