Жалюзі – це така ж важлива частина інтер’єру, як пластикові вікна. Вони по-різному доповнюють дизайн приміщення, вписуються в інтер’єр, підкреслюють переваги чи приховують недоліки. Існує два типи жалюзі: горизонтальні, вертикальні жалюзі, та які вибрати?

Горизонтальні жалюзі

Горизонтальні жалюзі вибирають для того, щоб повністю забрати світло з приміщень. Пластини розташовуються дуже щільно один до одного, що дозволяє досягти кращого ефекту затемнення. В основному, такий тип жалюзі застосовують для невеликих вікон у стилі мінімалізм, хайтек та інші сучасні інтер’єри. Крім цього, горизонтальні жалюзі дуже практичні.

Єдиний недолік, який можна виділити в даному варіанті, полягає в тому, що їх механізм може швидко зламатися. Справа в тому, що для управління необхідно докласти зусиль, оскільки вони складаються нагору, а не вбік. Через нерівномірне застосування сили або частого опускання та підйому вони легко можуть вийти з ладу. Що стосується матеріалу, зазвичай вибирають жалюзі горизонтальні пластикові, що полегшує догляд за ними, вони добре чистяться і миються від пилу.

Вертикальні жалюзі – нововведення

Вертикальні жалюзі використовують для затишного розсіяного світла. На відміну від горизонтальних, вони зрушуються вліво або вправо, повністю відкриваючи вікно і дають можливість світлу проникнути в кімнату. Зазвичай такий жалюзі використовують для великих вікон в офісах, навчальних закладах. Вертикальні механічні штори дозволяють комбінувати різні кольори навіть самих стулок, а останнім часом популярний фотодрук. Але це не всі плюси. Перевага полягає в тому, що в даному варіанті не варто застосовувати багато сили, механізм зробить все за вас.

Такі жалюзі менш схильні до поломок, але за ними складніше доглядати. В основному використовуються жалюзі вертикальні тканинні, що робить догляд за ними акуратнішим. Хоча вони виготовляються із щільного матеріалу, його періодично потрібно очищати від пилу. Щоб добре почистити кожну ламель необхідно розбирати всю конструкцію, вимивати її за допомогою спеціального розчину і просушувати так, щоб пластини не деформувалися.

Перед тим, як вибрати жалюзі, ретельно продумайте, яку роль вони виконують у вашому інтер’єрі. Визначтеся з гамою кольорів, з головними функціями, які повинні виконувати для вас жалюзі і вже тоді купуйте горизонтальні або вертикальні жалюзі. Кожен варіант має переваги, які превалюють над їхніми недоліками, що ставить їх практично на один щабель.

 

Искать по меткам- легко и просто