Встановлення пластикових вікон ПВХ не терпить формули «поставив та забув». Тому потрібен догляд за пластиковими вікнами. Вікна ПВХ, як і все в цьому житті, потребують догляду, прибирання та дбайливого себе при експлуатації. Інакше виникають несправності та пошкодження пластикових вікон, що не підлягають гарантійному сервісу.

Як правильно доглядати пластикові вікна?

Відповідь на це питання можна умовно розділити на кілька етапів і всі поради застосовні до пластикових систем Rehau та Steko, які ви замовите або вже замовили у нашій компанії. Отже, почнемо.

Фурнітура пластикового профілю Рехау – правильно експлуатуємо

Фурнітура, встановлена у вікна ПВХ – міцна та надійна, але і її механізм, вимагає акуратності та ввічливого поводження.

Пластиковые окна рехау в Днепре: замер, доставка, монтаж. Производитель

Декілька порад для продовження терміну служби віконної фурнітури:

 1. Віконні ручки мають фіксовані положення, тому повертати їх потрібно в межах цих положень. Не треба вивертати їх далі. І ваші сімейні, особливо діти, мають про це знати.
 2. Відкриваючи – закриваючи стул пластикового вікна, зверніть увагу, чи щільно вона притискається до рами.
 3. Не рекомендується крутити ручки при відкритих пластикових вікнах, міжкімнатних та балконних дверях.
 4. Слідкуйте за тим, як фіксується ручка при мікропровітрюванні.
 5. Щоб не вивести з ладу механізм у поворотно-відкидних стулках, не рекомендується одночасно відкривати та відкидати стулку.
 6. Фахівці не рекомендують регулювати фурнітуру пластикових вікон самостійно, хоча інтернет і кишить порадами «своїми руками» майстрів, але… давайте все ж таки послухаємо фахівців. І довіримо їм регулювання пластикових вікон. Максимум, що ви можете зробити своїми руками – підтягнути шурупи.
 7. Деталі будь-якого рухомого механізму люблять і потребують мастила. Тому не забувайте змащувати деталі фурнітури олією. Періодичність проста – перед весною та восени.
 8. Не потрібно використовувати засоби, що містять кислоти і смоли. Так ви порушите антикорозійне покриття деталей фурнітури.
 9. Коли (якщо) у приміщенні проводяться ремонтно-будівельні роботи – стежте, щоб на деталі механізму не потрапляли будівельне сміття та пісок. Бажано закривати вікно.

Пластиковые окна рехау в Днепре: замер, доставка, монтаж. Производитель

Догляд за профілем та склом пластикових вікон

 1. Після закінчення монтажу пластикових вікон із віконного профілю потрібно зняти захисну плівку.
 2. Пластиковий профіль миється легко, але категорично не рекомендується для його чищення використовувати будь-які речовини, що містять: бензин, розчинник, абразиви. Інакше поверхня стане шорсткою і в результаті змінить колір. І ви будете дивитися в брудно-жовтого кольору вікно замість білого спочатку. Для миття профілю та підвіконня використовуйте звичайні рідкі миючі засоби або спеціальні миючі склади для пластикових вікон.
 3. Склопакети пластикових вікон миються стандартними речовинами для очищення скла. Не рекомендується прибирати забруднення зі склопакета, використовуючи тверді або гострі предмети.

Пластиковые окна рехау в Днепре: замер, доставка, монтаж. Производитель

Аксесуари вікон ПВХ – догляд за ущільнювачем, клапанами та підвіконням

 1. Ущільнювач пластикового вікна виготовлений з гуми і призначений для герметичності вікна. З часом гума має властивість розсихатися.

Фахівці рекомендують регулярно очищати від бруду гумовий ущільнювач та обробляти його спеціальними складами із вмістом гліцерину чи силіконової олії. Автомобілісти знають про ці кошти всі. При розтріскуванні чи втраті еластичності ущільнювача їх потрібно міняти.

 1. У нижній частині вікна розміщуються водовідвідні клапани, які слід регулярно очищати від бруду та пилу.
 2. Підвіконня небажано використовувати як робочу поверхню для будь-яких домашніх робіт. На ньому не потрібно щось різати, розводити фарбу, ставити на нього гарячий посуд. В іншому випадку ви отримаєте підвіконня з подряпинами і незрозумілого кольору плямами.
 3. Москітну сітку рекомендується знімати на зимовий період. У процесі експлуатації вікна її потрібно промивати мильним розчином.

Якщо ви дотримуватиметеся цих елементарних правил експлуатації пластикових вікон, то вони прослужать вам вірою і правдою довгий час. Якщо ж при самостійному обслуговуванні вікон щось йтиме не так – телефонуйте і фахівці компанії «ВікнаРада» з радістю допоможуть вам.

 

Искать по меткам- легко и просто